Вітрові електростанції, принцип роботи.

Лідерами на даний момент є Китай і США, однак і решта світу поступово розвиває це перспективний напрям «чистої» енергетики, що базується на невичерпному природному ресурсі — енергії вітру. З кожним роком в світі встановлюється все більше і більше вітрогенераторів, і в наявності тенденція до подальшого поширення технології.

Енергія вітру являє собою перетворену в кінетичну енергію молекул повітря сонячну енергію. Тому цей вид енергії порівнюють з енергією хвиль, а тому це є різновидом сонячної енергії, а це означає, що така альтернатина енергія буде доступною ще багато років та навіть століть.

Результат пошуку зображень за запитом "вітрові електростанції"

Щоб зрозуміти, які ж переваги мають вітрові електростанції, слід вивчити принцип їх функціонування і конструктивні особливості. В основу роботи цього пристрою покладено використання сили вітру, за допомогою якої обертаються лопаті колеса, передається рух на вал генератора за допомогою складної системи передавальних ланок. Залежно від конструктивних особливостей конкретної системи енергія від вітру може передаватися на електричний генератор або живити водяний насос.

Вітряна електростанція по своїй суті має принцип дії, який порівнюють з подібними вітровими конструкціями: сила вітру крутить лопаті вітряного колеса, а воно передає крутний момент на вал генератора, використовуючи системи передач.

Конструкція вітряної електростанції включає в себе наступні елементи: генератор, щогла, лопаті, анемометр, акумуляторні батареї, пристрій АВР (автоматичне включення резерву), трансформатор.

В даний час у світі альтернативної енергетики розрізняють три базових типи конструкцій ВЕС:

— пропелерні. Вал, що обертається, в цьому випадку розташований горизонтально щодо напрямку вітру. Лопать-стабілізатор зі зворотного боку вітрового колеса дозволяє всій конструкції переміщати його у напрямку вітру. Цей тип називають найекономнішим з усіх ВЕС. Швидкість обертання цих механізмів обернено пропорційна кількості лопатей, тому оптимальне їх число — три штуки. Мають найвищий ККД (0,48) енергії вітру;

— барабанні;

— карусельні.

В обох останніх видах вал, що обертає лопаті, розташований вертикально. Такі типи вітряних інверторів можуть встановлюватись в місцях, де напрямок вітру не має великого значення (наприклад, в горах).

Одним з необхідних умов для повноцінної роботи пристрою є вибір відповідного місця для його розміщення. В ідеалі це має бути височина з високою швидкістю вітру при низькій турбулентності.

Вітрова енергетика світу

У будь-якому випадку, якщо провести ретельний аналіз, то можна прийти до висновку, що застосування вітряних електростанцій має велику кількість плюсів, ніж мінусів і є на даний момент самим простим і ефективним способом отримання електричної енергії.

Переваги вітряних генераторів по частині користі для навколишнього середовища очевидні. Для наочності варто відзначити, що робота вітрогенератора потужністю 1 МВт дозволяє заощадити за 20 років близько 29000 тонн вугілля або 92000 барелів нафти.

Стаття надана ресурсом про альтернативні джерела енергії — prel.prom.ua

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.